Türk Müziği Bölümü

Misyon & Vizyon

Misyon

Ülkemizde geçmişi pek de eski sayılmayacak olan Müzikoloji alanının, çoksesli müziğin, opera ve koroların gelişmesi ve dünya standartları düzeyine ulaşmasına katkıda bulunmak üzere işlenmemiş insan seslerini kendi ses yapıları dahilinde (Soprano, mezzosoprano, alto, tenor, bariton, bas vb.) eğitmek, geleceğin müzikologlarına her türlü teknik ve müzikal beceriyi kazandırarak Türkçe ve başka dillerde yazılmış olan eserleri özüne uygun bir şekilde söyleyebilecek düzeyde sanatçılar yetiştirip bunları toplumun beğenisine ve hizmetine sunmaktır.

Vizyon

Ülkemizdeki müzik kültürü ve sanat dallarını korumayı, yaşatmayı, yaymayı ve bu alandaki ulusal birikimleri geliştirerek geleneksel müzik birikimlerini çağdaş ve evrensel anlayış içinde işleyip alanında yüksek niteliklere sahip araştıran, yorumlayan, bilgiyi öğretip yönetebilen müzikologlar ve sanatçılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.