Hakkında

Adıyaman Üniversitesi bünyesinde Devlet Konservatuvarı 01.12.2006 tarihinde kurulmuştur. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında, öğretim kadrosunda 1 Doç. Dr. 3 Dr. Öğr. Üyesi 2 Öğr. Gör. ve 2 Arş. Gör.  bulundurmaktadır. 

Devlet Konservatuvarında Müzik ve Sahne Sanatları, Türk Müziği ve Müzikoloji Bölümleri bulunmaktadır. 2012-2013 eğitim öğretim yılı itibariyle Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü ve 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Müzikoloji Bölümü'ne öğrenci almaktadır. Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Koro Anasanat Dalı ve Müzikoloji Bölümü öğrencileri aktif olarak eğitim görmektedirler.

Konservatuvarımız Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü ve Müzikoloji Bölümünde öğrencilerimiz çeşitli müzik alan derslerinin yanında, çalgı olarak  Piyano, Bağlama, Keman, Viyolonsel, Gitar çalmayı öğrenmektedirler. İleriki yıllarda farklı nitelikte öğretim elemanı sayımızın artması ile birlikte birçok branşda (kanun, viyola, orf çalgıları vb. ) çalgı eğitiminin de verilmesi düşünülmektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.