Müzikoloji Bölümü

Misyon & Vizyon

Misyon

Ülkemizde geçmişi pek de eski sayılmayacak olan çok sesli müziğin gelişmesi ve dünya ölçüleri düzeyine ulaşmasına katkıda bulunmak üzere; evrenselden yerele birçok müzik türünü tanıyan ve insana özgü en önemli kültür ürünlerinden biri olan müziğin, felsefe, sosyoloji, tarih ve etnomüzikoloji gibi diğer sosyal disiplin dalları ile olan ilişkilerini anlayabilen ve anlamlandırabilen müzik entelektüelleri yetiştirebilmektir.

Vizyon

Ülkemizdeki müzik, bale, kültür ve sanat dallarını korumak, yaşatmak ve yaymak, bu alandaki ulusal birikimleri işleyip geliştirmek, geleneksel birimi çağdaş evrensel anlayışı içinde işlemek,evrenselden yerele birçok müzik türünü tanıyan ve insana özgü en önemli kültür ürünlerinden biri olan müziğin, felsefe, sosyoloji, tarih ve etnomüzikoloji gibi diğer sosyal disiplin dalları ile olan ilişkilerini anlayabilen ve anlamlandırabilen müzik entelektüelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.